niedziela, 29 września 2019, 15:00

Kolejny remis

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne 2-2 Start Rymanów

W niedzielne popołudnie w Arłamowie zameldowała się drużyna Startu Rymanów w ramach rozegrania meczu 9 kolejki Klasy Okręgowej. Goście od początku spotkania udowadniali swoją grą, że będą chcieli powalczyć o komplet punktów. Już w 12' minucie wyszli na prowadzenie. Prostopadłe podanie z głębi pola na bramkę zamienił Langos. Zawodnicy MKS-u zdołali jednak szybko odpowiedzieć w 21' meczu, gdy to Jacenkiw umieścił piłkę w siatce odbitą przez bramkarza gości po strzale Fundanicza. Do niecodziennej sytuacji doszło w 25' gry. Wąchocki dorzucał piłkę z rzutu wolnego, ta przeleciała nad głowami wszystkich zawodników i wydawać by się mogło, że bramkarz Startu ma ją pod kontrolą. Ta jednak dostała poślizgu na zroszonej murawie, przeleciała pod ręką golkipera przyjezdnych i wpadła do siatki. Radość zawodników ze stolicy Bieszczad jednak nie trwała długo, bowiem w 28' drużyna z Rymanowa wywalczyła rzut karny w teoretycznie niegroźnej sytuacji, którego na bramkę zamienił Nikody. Do końca pierwszej połowy obie ekipy zanotowały jeszcze po strzale w poprzeczkę. Wynik do przerwy 2-2 mimo optycznej przewadze Startu Rymanów.

Po przerwie obraz gry nieco się odmienił. Gospodarze postanowili wyżej zaatakować, czego efektem było stworzenie kilku groźnych sytuacji. Zabrakło szczęścia po rzucie rożnym, kiedy to piłka znów obiła poprzeczkę oraz zimnej krwi w sytuacji 'dwóch na jednego'. W końcówce meczu po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić wprowadzony wcześniej na boisko Galant. Goście w przewadze mogli dopiąć swego w ostatniej akcji meczu po dobrze wyprowadzonym ataku lecz i tym razem zabrakło odpowiedniego wykończenia. Tym samym utrzymał się wynik sprzed przerwy.

Igor Jacenkiw (21’)

Mateusz Wąchocki (25’)

Szpiech – Winnicki (Popowniak 59’), Kumah-Doe, Mielnychuk, Rąpała – Fundanicz, Szczurek (Galant 56’), Wethacz (Różycki 62’), Ziemba – Wąchocki (Matiasik 78’), Jacenkiw

Matiasik (78’), Galant (56’), Józefiak, Popowniak (59’), Demkowski, Różycki (62’)