niedziela, 6 października 2019, 15:00

Zwycięstwo z Brzozovią po nienajlepszej grze

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne 4-1 Brzozovia Brzozów

W niedzielne chłodne i deszczowe popołudnie na stadionie w Arłamowie drużyna MKS-u mierzyła się z beniaminkiem Klasy Okręgowej - Brzozovią ALTA MOSiR Brzozów. Przyjezdni w aktualnych rozgrywkach nie zdobyli jeszcze punktu, co więcej nie zdobyli ani jednej bramki. Teoretycznie spotkanie mogłoby wydawać się łatwa przeprawą dla zawodników z Bieszczad i wszystko na to wskazywało po pierwszych 15 minutach meczu. Szybko objęte dwubramkowe prowadzenie po trafieniach Wąchockiego i Różyckiego w 6 i 12 minucie gry. Łatwo strzelone bramki nie wpłynęły korzystnie na Naszą drużynę, wdało się rozluźnienie i brak konsekwencji. Goście to szybko wykorzystali, strzelając bramkę kontaktową po kontrataku w 31'. Do przerwy wynik 2-1.

Kilka uwag w szatni od trenera Grzegorza Tkacza i na drugą połowę zawodnicy MKS-u wyszli bardziej skoncentrowani. Od początku gospodarze przejęli inicjatywę i w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku, nie dopuszczając rywala pod własne pole karne. Nie przekładało się to nadal na strzelanie bramek, ani nawet konstruowanie składnych i groźnych akcji. Zamknięta na własnej połowie drużyna z Brzozowa dobrze się broniła aż do 71 minuty kiedy to ponownie do siatki trafił Wąchocki. Niecałe 10 minut później podwyższył Jacenkiw, który precyzyjnym strzałem z głowy pokonał bramkarza gości i tym samym ustalił wynik meczu na 4-1.

Cieszy kolejne zwycięstwo w sezonie i wysoka pozycja w tabeli (wyżej tylko drużyna Tempa Nienaszów z lepszym bilansem bramkowym), natomiast sama gra w tym meczu pozostawia wiele do życzenia.

Mateusz Wąchocki x2

Igor Jacenkiw

Kamil Różycki

Szpiech – Winnicki (Popowniak 62'), Kumah-Doe, Mielnychuk, Rąpała – Fundanicz, Ziemba (Skwara 72'), Matiasik (Demkowski 62')), Różycki (Słotwiński 82') – Wąchocki, Jacenkiw