“PIĘĆ PYTAŃ DO” TRENERA PIOTRA KOWALSKIEGO

RED: Pierwsza runda sezonu 2022/23 już za nami. Drużyna zajęła czwarte miejsce, zdobyła 27 punktów, wygrała 8 meczów, 3 zremisowała i 4 przegrała. Jak Trener ocenia ten dorobek?

PK: Runda uwypukliła nasze braki kadrowe, mieliśmy mało czasu by skompletować zespół. Po spadku z 4 ligi, drużynę opuściło sporo zawodników i musieliśmy budować praktycznie od nowa. Potrzebowaliśmy czasu aby zaadoptować nowych zawodników do naszego stylu gry, który mam nadzieję był widoczny w naszych spotkaniach.

RED: Dzięki szczelnej defensywie straciliśmy tylko 10 bramek, czy odejście podstawowego stopera Łukasza Bujaka nie zburzy tego „monolitu”?

PK: Osobiście uważam że liderem obrony w większość meczów był Gracjan Kloc, który przede wszystkim pokazywał sporą dojrzałość oraz zaangażowanie w zespół. Łukasz na pewno ma większy potencjał niż klasa Okręgowa, natomiast sam potencjał nie zawsze przekłada się na postawę zawodnika w drużynie. Na pewno będzie nam go brakowało na boisku, ale na jego odejściu skorzystają inni zawodnicy.

RED: Nasza ekipa znacznie lepiej wyglądała na wyjazdach, „w domu” wygraliśmy zaledwie 2 mecze, z czego to wynika i przede wszystkim jak to poprawić?

PK: Drużyny z jakimi graliśmy u siebie były mocniejsze niż te z którymi graliśmy na wyjeździe. Start Rymanów, Ekoball Stal Sanok czy Czarni Jasło to czołówka ligi, stąd pewnie różnica w zdobyczy punktowej pomiędzy wyjazdami a meczami domowymi.

RED: Przygotowania do rundy rewanżowej ruszyły, za nami pierwszy sparing, ze Strugiem Tyczyn zremisowany 2-2. Wszystko idzie zgodnie z planem? Jak trener ocenia sytuacje kadrową?

PK: Pracujemy sumiennie na tyle ile w danych warunkach możemy. sytuacja kadrowa być może nie jest satysfakcjonująca, natomiast cieszy mnie możliwość skorzystania z wyróżniających się juniorów. W chłopakach drzemie spory potencjał , ciężko trenują więc na pewno klub będzie miał z nich pożytek teraz i w przyszłości. Wiele klubów martwi się o to skąd brać zawodników, a w Ustrzykach działania zmierzają do tego, aby korzystać z młodzieży wyszkolonej w Akademii Piłkarskiej i Szkole Mistrzostwa Sportowego. To doskonale mi pasuje, bo nie boje się dawać szansy młodym wychowankom.

RED: Do lidera – Ekoball Stali Sanok tracimy aż 16 punktów, mówiąc wprost, musiałby się chyba zdarzyć cud żeby ich dogonić. Jakie są zatem założenia i cele na tę rundę?

PK: Założenie nie może być inne jak wygrywanie w każdym meczu. Taki jest cel. Chcemy dołożyć do tego dobry styl i krok po kroku budować mocną drużynę.

Leave a comment