DRUGIE DOMOWE ZWYCIĘSTWO NA WIOSNE

W meczu 18. kolejki klasy Okręgowej Krosno nasza drużyna pokonała 2-0 Zamczysko Mrukowa. Nie był to łatwy mecz, bo murawa była bardzo grząska, a na dodatek od 24 minuty po czerwonej kartce dla Kamila Wróbla graliśmy w osłabieniu.

Mecz rozpoczął się spokojnie, nasza drużyna przeważała i prowadziła grę, ale bez zbędnego szarżowania. Wszyscy mocno skupili się na realizacji zaleceń taktycznych. Już w 9 minucie naszej drużynie udało się wyjść na prowadzenie. Długą piłkę do Harrisona Espana zagrał Duvan Martinez, a ten pierwszy został faulowany w polu karnym. Sędzia podyktował jedenastkę, a Harry ze spokojem ją wykorzystał.

Wydawało się, że mamy wszystko pod kontrolą, a kolejne bramki to tylko kwestia czasu, jednak nasz błąd wykorzystali goście, którzy wyszli z szybką akcją i byli bardzo blisko zdobycia bramki. Kamil Wróbel, który wracał za wychodzącym na czystą pozycję zawodnikiem gości zdecydował się na faul, w którego konsekwencji ujrzał czerwony kartonik. Goście mieli rzut wolny tuż z przed linii pola karnego, ale znacznie przestrzelili.

Mimo gry w osłabieniu obraz gry znacząco się nie zmienił i w 42′ przysłowiowego gola do szatni po stałym fragmencie gry zdobył Kamil Warchoł. Było to premierowe trafienie Kamila w naszej drużynie.

Drugą część meczu rozpoczęliśmy podobnie, ale z minuty na minutę dawało się we znaki, że mamy w swoich szeregach jednego zawodnika mniej. Mimo kilku ciekawych akcji nam nie udało się podwyższyć prowadzenia, a drużynie Zamczyska nie udało się pokonać Dariusza Półkoszka, który tego dnia był bardzo pewnym punktem naszej defensywy. Pochwały należą się jednak nie tylko dla Darka, ale dla całej drużyny, która zagrała mądrze i mimo sporych osłabień kadrowych spowodowanych kontuzjami i kartkami pewnie pokonała swojego rywala.

Skład: Dariusz Półkoszek – Filip Karczyński (65′ Przemysław Wiktorski), Kamil Warchoł, Kamil Demkowski, Kamil Wróbel – Harrison Espana (90+ Krystian Skwara), Hanson Kumah-Doe, Paweł Ziemba, Duvan Martinez (90+ Maciej Śmierciak), Mateusz Długi (68′ Adrian Wilgucki) – Witold Tarnolicki (46′ Karol Fundanicz)

W kolejnym meczu ligowym wybierzemy się do Jasła, gdzie zmierzymy się z Czarnymi Jasło. Mecz w sobotę o godzinie 17:00.

Leave a comment