PIĘCIU NOWYCH ZAWODNIKÓW W MKS BIESZCZADY!

Po sezonie 2022/2023 naszą drużynę opuściło pięciu zawodników: Harrison Espana, Duvan Martinez, Brajan Milczanowski, Filip Karczyński oraz Dariusz Półkoszek. Straty były więc spore i wymagały odpowiednich transferów do klubu.

W trakcie okresu przygotowawczego z naszą drużyną trenowało kilku nowych zawodników, a pięciu z nich zasili nasze szeregi na sezon 2023/2024. Poniżej po krótce przedstawiamy sylwetki naszych nowych zawodników.

Emil Sabat, to 18 letni bramkarz, który jest wychowankiem Ekoball Stali Sanok, a w poprzednim sezonie reprezentował drużynę Karpaty Krosno w Lidze Makroregionalnej U-19, gdzie mierzył się z drużynami takimi jak Sandecja Nowy Sącz, Hurnik Kraków, Stal Rzeszów, Motor Lublin, Korona Kielce, Górnik Łęczna oraz Kszo Ostrowiec Świętokrzyski. Emil podczas pobytu w Krośnie miał także okazje do treningów z drużyną seniorów występującą obecnie w 3 lidze.

Filip Cieloszyk, to boczny obrońca, który swoją przygodę z piłką rozpoczynał w drużynie Unii Swarzędz, a później grał w Maratończyku Brzeźno i Arce Kiekrz. Filip do Ustrzyk przeniósł się w sprawach zawodowych i postanowił wesprzeć naszą drużynę także i pod kątem piłkarskim.

Jakub Joniak, to lewonożny obrońca urodziny w 2005 roku, i do tej pory występował w różnych grupach młodzieżowych Ekoball Stali Sanok. Jakub może występować zarówno na środku obrony, jak na lewej flance tej formacji.

Sergey Lipnitskiy, to 19-letni skrzydłowy, który z powodzeniem występować może zarówno na lewej, jak i prawej stronie boiska. W poprzednim sezonie Sergey występował w drużynie Krumkaczy Mińsk (2 poziom ligowy na Białorusi). W seniorach zadebiutował podczas meczu w Pucharze Białorusi i zdobył bramkę z rzutu karnego. “Lipa” w seniorskich rozgrywkach ligowych w sezonie 2022/2023 łącznie rozegrał 224 minuty i zaliczył jedną asystę. W rozgrywkach juniorskich rozegrał 30 meczów, strzelił 12 bramek i zdobył 13 asyst.

Myhkailo Burkalo, to 18-letni napastnik, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy czeskiego Football club Chlumec. Mykhailo nie zadebiutował tam w pierwszej drużynie, ale grał w rezerwach czeskiego 3-ligowca. Dla Chlumec B – zdobył 1 bramkę i zaliczył 3 asysty, a dla Chlumec C rozegrał 26 meczów, strzelając 23 bramki i 11 krotnie asystując.

Nasza kadra na sezon 2023/2024 nabiera ostatecznego kształtu, a Trenerzy ciężko pracują nad zgraniem i taktyką. Pierwszy mecz rozegramy z Zamczyskiem Mrukowa już w sobotę o godzinie 15:00.

Wszystkich serdecznie zapraszamy – wstęp na pierwszy mecz nowego sezonu, tradycyjnie darmowy.

fot. Konrad Kwolek

Leave a comment