Pod Górkę, ale zwycięsko! MKS wygrał z Beniaminkiem

W meczu inaugurującym rozgrywki klasy Okręgowej Krosno w sezonie 2022/23 nasza drużyna wybrała się do Górek, gdzie zmierzyła się z beniaminkiem, drużyną LKS Górki.

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne od początku przejął inicjatywę i starał się szybko doprowadzić do prowadzenia. Staranie te były jednak zbyt szybkie i nerwowe, a dobrze zorganizowane w defensywie Górki naszą niedokładność starały się przekuć w kontry. Najgroźniejsi na murawie byli zdecydowanie nowi zawodnicy miejscowych – Deiber Murillo oraz Andreas Gonzales. W defensywie dobrze radził sobie także nasz zawodnik wypożyczony do Górek – Gabrielle Fezza.

W pierwszej połowie kilkukrotnie zagroziliśmy gospodarzom po stałych fragmentach gry, a najbliżej zdobycia bramki był Brajan Milczanowski, który wyłuskał piłkę i w sytuacji sam na sam uderzył ponad poprzeczką.

Druga połowa to już zdecydowanie lepsza gra naszej drużyny. Strzelanie rozpoczął Harrison Perea Espana, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na samym sobie. Warto podkreślić, że w tej akcji bardzo dobrze do ataku podłączył się Łukasz Bujak, który prostopadłym podaniem obsłużył Harrisona.

Drugie trafienie należało do Brajana Milczanowskiego, który w swoim stylu, po dośrodkowaniu Filipa Fundanicza i sporym zamieszaniu w polu karnym, świetnie się odnalazł i skierował piłkę do siatki.

Przysłowiową “kropkę nad i” postawił Oleg Moskalets, który pokonał bramkarza gospodarzy ładnym mierzonym uderzeniem zza pola karnego.

Zwycięstwo cieszy i potwierdza dobrą dyspozycję naszej drużyny. Do rywala podeszliśmy z należytym szacunkiem i zaangażowaniem co przekuło się na pierwsze trzy punkty w ligowej tabeli.

Już za tydzień tj. 21 sierpnia o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Ustrzykach Dolnych kolejne ligowe starcie, a naszym przeciwnikiem będzie Partyzant Targowiska. Serdecznie zapraszamy!

Leave a comment