TRWA GŁOSOWANIE W BUDŻECIE OBYWATELSKIM

Zachęcamy do zagłosowania na projekt nr 2 “Oświetlenie boiska treningowego na Stadionie Miejskim w Ustrzykach Dolnych” ✍️

Czego dotyczy projekt? 🤔

Projekt dotyczy wykonania oświetlenia trawiastego boiska piłkarskiego o wymiarach 96m długości i 50m szerokości, gdzie doprowadzona zostanie instalacja elektryczna. Zainstalowane zostaną tam cztery 14 metrowe maszty wraz fundamentami, belkami i 20 oprawami oświetleniowymi LED o mocy 400W. Chcąc zapewnić odpowiednie, a jednocześnie optymalne na dane potrzeby warunki do trenowania, projekt zostanie wykonany w III klasie oświetleniowej.

Po co to robimy? 🤔

Zadanie ma rozwiązać problem dostępu do infrastruktury sportowej po zmroku. W Gminie Ustrzyki Dolne nie ma żadnego oświetlonego pełnowymiarowego boiska piłkarskiego, z którego w godzinach wieczornych mogliby skorzystać jej mieszkańcy. Piłka nożna to najbardziej popularna dyscyplina sportowa w Polsce, która także w Gminie Ustrzyki Dolne ma wielu zwolenników.

Popularność tej dziedziny sportu sprawia, że zaczyna brakować miejsca, aby ją uprawiać. Hala sportowa oraz boisko orlik mają ograniczoną pojemność i terminy dostępności, tym bardziej, że zarówno dzieci, jak i dorośli mogą grać w piłkę głównie po lekcjach lub po pracy. Wyklucza to w dużej mierze boiska trawiaste Stadionu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych z użytku. Oświetlenie boiska bocznego, znacząco poprawi sytuację i pozwoli na optymalne wykorzystanie tej przestrzeni. Na realizacji zadania zyskają wszyscy mieszkańcy Gminy Ustrzyki Dolne, którzy w systemie rezerwacji będą mogli zapisać się i skorzystać z boiska w niedostępnych dotychczas godzinach.

Jak możesz nam pomóc? 🤔

Jeśli popierasz naszą inicjatywę zagłosować możesz w następujący sposób:

a) tradycyjnie poprzez papierowe karty do głosowania dostępne w:

– w Urzędzie Miejskim Gminy Ustrzyki Dolne

– w Bar ” Piekiełko “

– w Automania Sklep Motoryzacyjny

– u trenerów Akademia Piłkarska MKS Bieszczady Ustrzyki Dolne

b) internetowo poprzez stronę internetową:

http://bit.ly/3GiF959

Cała procedura jest bardzo prosta i wystarczy niecała minuta aby wypełnić kartę, bądź zagłosować online. Głosowanie trwa do 15 stycznia 2023 roku 📅

Bardzo prosimy o udostępnienia, aby informacja ta dotarła do jak największej ilości mieszkańców Gminy Ustrzyki Dolne 🙏 Liczymy na Wasze poparcie i wsparcie! ⚽️🤍💚

Leave a comment