LICYTACJE – WSPARCIE MKS BIESZCZADY USTRZYKI DOLNE

Nasz klub wielokrotnie angażował się w różne akcje charytatywne, robiliśmy to zawsze bezinteresownie, bo wierzymy, że dobro wraca 😇 Tym razem role się odwracają i to my będziemy prosić o wsparcie.

2023 był dla nas rokiem trudnym, w którym w MKS Bieszczady Ustrzyki Dolne nastąpiło sporo zawirowań pod względem finansowym i sportowym. Można powiedzieć – co nas nie zabije, to nas wzmocni. Jednak aby ten drugi scenariusz się zrealizował, to nie może wystąpić ten pierwszy.

W kontekście nowego 2024 roku poczyniliśmy szereg działań, które docelowo mają ograniczyć koszty związane z działalnością klubu, jednak w tym aspekcie jesteśmy już pod ścianą. Jeszcze większe redukcje wiążą się z bardzo prawdopodobnym obniżeniem poziomu sportowego, na który nie możemy sobie pozwolić.

Dlaczego? W Akademii Piłkarskiej MKS Bieszczady Ustrzyki Dolne szkoli się obecnie prawie 160 dzieci. Aby to szkolenie miało długoterminowy sens musimy mieć określony cel. Obecnie zawodnicy w wieku 15 lat są stopniowo wprowadzani do drużyn seniorskich i w zależności od obecnie prezentowanego poziomu jedni kolejne szlify zbierają w klasie Okręgowej, a drudzy w klasie B.

To właśnie ta „Okręgówka” stanowi już pewien wyznacznik poziomu, a zarazem doskonałe środowisko do rozwoju młodych piłkarskich talentów. Ten poziom rozróżnia naszą drużynę od innych okolicznych drużyn i stanowi o atrakcyjności Ustrzyk Dolnych na piłkarskiej mapie Podkarpacia. Z tego poziomu start w kolejny etap jakim jest wyjazd na studia i szukanie nowej drużyny jest znacznie łatwiejszy. Reasumując – aby wieloletni wysiłek szkolenia trenerów i rodziców i dzieciaków miał sens, ten poziom za wszelką cenę musimy utrzymać.

Klub rośnie, koszty rosną, a pracy przybywa. Walczymy o nowych sponsorów i osiągnięcie stabilizacji finansowej, jednak aby tak się stało, to w pierwszej kolejności musimy zadbać o spłatę wszystkich należności. Jeśli chciałbyś nas w tym zadaniu wesprzeć, to zapraszamy na grupę „Licytacje – Wsparcie Klubu MKS Bieszczady Ustrzyki Dolne”.

Zachęcamy także do wpłat bez licytacji na zrzutka.pl – każda zgromadzona złotówka zostanie przeznaczona na wsparcie działań statutowych klubu.

Leave a comment